ul. Dolna 6

Dni Qltury 2012

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkoła

Wycieczka do Senatu

19 marca br. klasa II E wzięła udział w wycieczce do Senatu. Podczas zwiedzania poznaliśmy historię Parlamentu i dowiedzieliśmy się w jaki sposób funkcjonuje współczesny Senat. Oprócz tego przewodnicy opowiedzieli o zadaniach, które wypełniają Posłowie i Senatorowie, jakie są ich obowiązki, jakie mają prawa, a także w jaki sposób powstaje ustawa .
Renata Graczkowska

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

15 marca klasa IIA wraz z prof. M. Kozłowską i prof. K. Rukujżo uczestniczyła w zajęciach w Laboratorium Fizycznym i Laboratorium Robotycznym w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie samodzielnie projektowali i przeprowadzali doświadczenia sprawdzając, na czym polega anomalia wody i co ją wyróżnia spośród innych substancji. Zastanawiali się, czy ludzie i roboty humanoidalne mają ze sobą coś wspólnego, mierzyli parametry „życiowe” humonoida i programowali robota z zachowaniem Trzech Praw Robotyki.

Warsztaty Geologiczne

15 marca 2019 r klasy 2c i 2E oraz prof. A. Lerka i K. Mijakowska uczestniczyli w warsztatach geologicznych na Wydziale Geologii UW. Zajęcia rozpoczęło konwersatorium dotyczące teorii tektoniki płyt litosfery. Potem uczniowie pracowali w trzech zespołach na warsztatach dotyczących: rozpoznawania i cech minerałów, rozpoznawania i właściwości skał, zastosowania paleontologii (rozpoznawania skamieniałości) do określenia wieku względnego skał. Każda grupa odbyła 3 warsztaty. Najbardziej aktywni otrzymali od prowadzących tematyczne gadżety.

WARSZAWSKA LIGA DEBATANCKA

Bardzo miło mi poinformować, że 14 marca br nasza drużyna w składzie: JJan Kornacki, Konrad Jaroszewicz, Witold Frankiewicz i Szymon Ofat wygrała debatę z V L.O. im. księcia Józefa Poniatowskiego.
Teza debaty brzmiała: „Postępująca automatyzacja pracy przyniesie społeczeństwu więcej szkód niż pożytku”. Nasza drużyna była stroną propozycji.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne debaty.

Renata Graczkowska

UWAGA

NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE "WIELCY MATEMATYCY" ORGANIZOWANYM PRZY WSPARCIU MBANKU.
informacje i zgłoszenia: prof. Mandecka

Poczytaj o tym...

O prawach kobiet w dniu kobiet.

8 marca b.r. grupa uczniów z prof. Maciejem Turkiewiczem uczestniczyła w konferencji "Prawa kobiet w ujęciu globalnym i kulturowym" zorganizowanej przez Koło Naukowe Komparatystyki Prawniczej Uniwersytetu SWPS.

Podczas konferencji poruszany był szeroki wachlarz tematów związanych z pojęciami równości i równouprawnienia z perspektywy prawnej. Prelegenci zaprezentowali następujące tematy: Historia praw kobiet w XIX i XX wieku z uwzględnieniem ruchu sufrażystek. - dr hab. Teresa Gardocka, prof. Uniwersytetu SWPS; Rola kobiet w starożytności. - prof. dr hab. Bronisław Sitek; Historia feminizmu i obecne pojmowanie tego zagadnienia - dr hab. Anna Wachowiak; Zasada równości w polskim systemie prawnym na podstawie art. 32 i 33 Konstytucji RP. - prof. dr hab. Marek Chmaj; Sytuacja prawna kobiet w świetle prawa UE - dr Małgorzata Eysymontt; Równość nie zawsze musi oznaczać "po połowie" - mgr Ewelina Milan | adw. Tomasz Gołembiewski. Na zakończenie odbyła się debata nt praw kobiet we współczesnym świecie.

Maciej Turkiewicz

Rok: