ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
lo44@lo44.edu.pl
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty
RODO

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2018/2019


 
Matura 2019: 
  Matura 2019 - informacje
Harmonogram matur ustnych
Instrukcja maturalna

 
Rekrutacja: 
  Plany nauczania
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Regulamin rekrutacji
Podstawa prawna
TERMINARZ
HARMONOGRAM MKO

Obóz integracyjny

 
Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2019

Dni Qltury 2018
Dni Qltury 2017
Dni Qltury 2016
Dni Qltury 2015
Dni Qltury 2014
Dni Qltury 2013
Dni Qltury 2012

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkoła

 
DNI QLTURY 2017Poniżej kilka przydatnych informacji (w postaci plików PDF) dotyczących nadchodzących imprez:


  GOŚCIE TYGODNIA KULTURY 2017 W XLIV LO IM. A. DOBISZEWSKIEGO:
  - w poniedziałek 6 lutego 2017

  GościeOdpowiedzialniWidzowie
  Godzina 8.00
  Liz Sherzai

  Polka o afgańskich korzeniach
  prof. Agnieszka Woroniecka-BalogeKLASA
  1E
  bm
  Godzina 10.00
  Robert Janowski

  piosenkarz, kompozytor, poeta, aktor, dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny
  prof. Aneta NagajekKLASY
  1, 2
  sala gimnastyczna
  Godzina 10.00
  dr Magdalena Pinker

  asystent na Wydziale Orientalistyki
  w katedrze Arabistyki Uniwersytetu Warszawskiego
  prof. Jolanta ŻukowskaKLASY
  2C 2F
  sala 47
  Godz. 12.00
  Jerzy Bończak

  aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny
  prof. Sylwia DańczakKLASY
  1, 2
  sala gimnastyczna
  Godz. 13.00
  Tomasz Siemoniak

  polityk, były wicepremier i minister Obrony Narodowej, poseł
  prof. Ewa Goldnik-Ciok
  prof. Katarzyna Rukujżo
  prof. Marzena Zaborska
  KLASY
  1, 2
  sala gimnastyczna


  Relacje:

  Pierwszym gościem w ramach tegorocznego Tygodnia Kultury była Liza Sherzai. Córka Polki i Afgańczyka wyjechała z ogarniętego wojną Afganistanu i wychowała się w Polsce, którą uważą dziś za swoją ojczyznę. Zajmuje się sztuką i muzyką, jest współautorką projektu Euro Arabia. Na codzien oragnizuje festiwale muzyczne i to właśnie muzyka inspiruje ją najbardziej. Na spotkaniu opowiadała o islamie, noszeniu burki, potrawach i obyczajach muzułmańskich. Spotkanie przygotowała klasa 1E a rozmowę prowadzili Klaudia Białek i Jędrzej Fijałkowski.

  Agnieszka Woroniecka-Baloge
  W pierwszym dniu Tygodnia Kultury mieliśmy ogromną przyjemność gościć aktora Jerzego Bończaka, aktora teatralnego i filmowego, reżysera teatralnego, producenta, absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, występującego między innymi na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz warszawskich teatrów: Rozmaitości, Nowego, Kwadrat i Komedia. Spotkanie z gościem przygotowała klasa Id wraz z wychowawczynią Sylwią Dańczak a sam wywiad poprowadziło dwóch uczniów klasy Id Tymoteusz Roczniak oraz Konrad Wójcik. Podczas spotkania pan Jerzy Bończak opowiadał nam o początkach swojej kariery, o najciekawszych rolach, swoich pasjach, przytoczył też wiele ciekawych i zabawnych anegdot.
  Kolejnym gościem na tegorocznym Tygodniu Kultury w Dobiszu był Tomasz Siemoniak,
  polityk, były wicepremier i Minister Obrony Narodowej, obecnie poseł na Sejm. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję między innymi usłyszeć o początkach kariery pana posła oraz dowiedzieć się jakie ma poglądy na politykę krajową i międzynarodową. Jako absolwent handlu zagranicznego w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (dziś Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie oraz stypendysta Uniwersytetu w Duisburgu T.Siemoniak zaimponował Dobiszakom wytrwałością w dążeniu do celu. Spotkanie przygotowały prof. Ewa Goldnik-Ciok, prof. Marzena Zaborska i prof. Katarzyna Rukujżo a rozmowę poprowadzili Anna Mizińska i Jędrzej Majdan z 2de.
  W poniedziałek gościliśmy dr Magdalenę Pinker z Wydziału Arabistyki Uniwersytetu Warszawskiego, która ciekawie opowiadała o świecie islamu, islamofobii, tłumaczeniu na inne języki Koranu oraz jego interpretacji, kulturze krajów muzułmańskich ale też o kontrowersyjnym tzw. Państwie Islamskim. Pouczające, mądre, skłaniające do refleksji o współczesnym świecie. Dziękujemy Pani doktor oraz Bartkowi i Jankowi z klasy IIc, którzy wspaniale poprowadzili spotkanie.

  Jolanta Żukowska


  - we wtorek 7 lutego 2017  GościeOdpowiedzialniWidzowie
  Godz. 9.00
  gen. Adam Rapacki


  polski generał policji, nadinspektor, twórca Centralnego Biura Śledczego.
  prof. Michał Tetkowski KLASY
  
1, 2, 3C

  sala gimnastyczna
  Godzina 10.30
  Michał Szczerba


  polityk, samorządowiec, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji.
  prof. Bronisław Kądziela 
 KLASY
  
1, 2
  sala gimnastyczna
  Godzina 12.00
  dr Andrzej Kruszewicz

  lekarz weterynarii, ornitolog, podróżnik, dyrektor warszawskiego ZOO.
  prof. Dorota ChaczyńskaKLASY

  1, 2A, B, D, F
  
goście z Gimnazjum
  sala gimnastyczna


  Relacje:

  W drugim dniu Tygodnia Kultury 2017 jednym z gości był dr Andrzej Kruszewicz - od ośmiu lat dyrektor warszawskiego ZOO, z wykształcenia lekarz weterynarii, założyciel Ptasiego Azylu, ornitolog, autor i tłumacz wielu książek o ptakach i ssakch. Oprócz niesamowitej wiedzy w swojej dziedzinie okazało się ,że jest wspaniałym gawędziarzem, ma poczucie humoru oraz bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Spotkanie to było dla nas ważne z powodu obecności zaproszonych gości. Byli to uczniowie jednej z klas Gimnazjum nr 94 im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Warszawie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy m. in jakie plany ma warszawskie ZOO, jak działa Ptasi Azyl, dlaczego samce ptaków są piękniejsze od samic, czy ptaki tworzą trwałe pary, czy bywają zazdrosne? ........
  Spotkanie prowadzili Suzana Al-Saaiydeh i Grzegorz Gajewicz z klasy IIB.
  Wszystkim wymienionym a szczególnie dr Andrzejowi Kruszewiczowi oraz uczniom 94 Gimnazjum pod opieką Pani Małgorzaty Popczyk serdecznie dziękuję:

  Dorota Chaczyńska  Dziś gościliśmy w naszej szkole samorządowca, polityka, posła na Sejm VI, VII i VIII kadencji, Pana Michała Szczerbę.
  Rozmowa dotyczyła zarówno spraw związanych z działalnością samorządową jak i pracą w Sejmie naszego Gościa. Rozmawialiśmy o ważnych aktualnie projektach ustaw, specyfice pracy posłów. Pytaliśmy o sprawy ważne dla Warszawy. Interesowało nas, w jaki sposób można rozwijać działalność samorządową, czy polityczną. Poseł Michał Szczerba był kolejnym politykiem, którego gościliśmy w długiej historii Tygodnia Kultury w naszej szkole. Niezależnie od reprezentowanego ugrupowania politycznego, zawsze były to spotkania interesujące, dające do myślenia, wzbogacające wiedzę o teraźniejszości.
  Dziękujemy naszemu Gościowi za przyjęcie zaproszenia, a Szymonowi Radziukowi i Michałowi Mendali z klasy I F za prowadzenie spotkania.  Generalnie w szkole czujemy się bardzo bezpiecznie, ale we wtorek między 9.00 a 10.00 poziom bezpieczeństwa był wyjątkowy. Gościliśmy specjalistę od walki z przestępczością zorganizowaną, generała policji i współtwórcę Centralnego Biura Śledczego, Adama Rapackiego. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy o sposobie walki z mafią, największych akcjach policji przeciwko gangsterom, o problemie terroryzmu w Europie oraz o kwestii szerszego dostępu obywateli do broni palnej. Z pewnością spotkanie było inspiracją do większego zainteresowania zagadnieniem bezpieczeństwa w Polsce i na świecie. Za inspiracje, część oficjalną i bardzo sympatyczną część nieoficjalną, bardzo dziękujemy!

  Michał Tetkowski


  - w środę 8 lutego 2017


  GościeOdpowiedzialniWidzowie
  9.00
  Robert Gałązkowski

  doktor habilitowany nauk o zdrowiu, ekspert w dziedzinie ratownictwa medycznego, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
  prof. Marcin FidorKLASY 1, 2, 3B
  sala gimnastyczna
  10.00
  Robert Gałązkowski
  z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI

  CZĘŚĆ PRAKTYCZNA
  prof. Marcin FidorKLASY 2B 3B
  sale 75, 76
  10.00
  profesor Jerzy Bralczyk

  językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy
  i polityki
  prof. Beata Kozakowska
  KLASY
  1, 2
  3F
  sala gimnastyczna
  12.00
  Leszek Rysak

  historyk związany z IPN
  prof. Jadwiga Cuper
  KLASY 1F 2F
  sala 45
  12.00
  Przemysław Ohrysko

  matematyk Polskiej Akademii Nauk, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim
  prof. Anna MandeckaKLASY 1A 1B 1C
  2A 2B 2C
  3A 3B 3C
  sala gimnastyczna


  Relacje:

  Dnia 08.02.2017r. odbyło się spotkanie z doktorem nauk matematycznych Przemysławem Ohrysko, adiunktem Instytutu Matematyki Polskiej Akademii Nauk. Pan Doktor ciekawie opowiadał nam o codziennej pracy matematyka. Odpowiadał na pytania układane przez uczniów na temat matematyki, swoich czasów licealnych oraz jak zaczęła się Jego przygoda z matematyką. Przygotował dla nas ciekawą zagadkę dotyczącą pojęcia nieskończoności oraz krótki wykład o liczbach spełniających równanie: x^2+y^2=z^2. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące specyfiki Jego pracy i samej matematyki. Spotkanie z Panem doktorem było bardzo interesujące, pozytywne i wprawiło nas w dobry nastrój.

  Maciej Świderek oraz uczniowie klasy 2a  Profesor Jerzy Bralczyk był gościem tegorocznego Tygodnia Kultury. Językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki odpowiadał na pytania dotyczące kultury języka polskiego. Rozmowa skoncentrowana była wokół tematów związanych z charakterystycznymi zjawiskami we współczesnej polszczyźnie, m.in. modą językową, grzecznością językową w komunikacji internetowej, wpływem przemian cywilizacyjnych na współczesny język polski. Profesor wyjaśniał etymologię niektórych słów i wyrażeń, tłumaczył reguły dotyczące odmiany nazwisk polskich i obcych, poruszał zagadnienia związane z poprawnością językową.
  Spotkanie przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy 3f: Natalia Lib i Witold Moskowicz. Było to duże wyzwanie, z którym Natalia i Witold poradzili sobie doskonale, wykazując się wysoką kulturą słowa i umiejętnością prowadzenia spontanicznej konwersacji na tematy szczególnie skomplikowane, gdy rozmowa wykroczyła poza ustalony scenariusz spotkania.
  Dziękujemy Panu Profesorowi za uświetnienie swoją obecnością naszego święta kultury,
  a Natalii i Witoldowi za ogromne zaangażowanie.

  Beata Kozakowska
  W ramach Tygodnia Kultury w środę 8.02.2017 r. gościliśmy historyka, byłego dyrektora Biura Edukacji IPN, uczestnika i komandora Rajdów Katyńskich, pracownika UKSW, inicjatora akcji „Pamiętamy”- pana Leszka Rysaka. W spotkaniu uczestniczyły klasy: 2f i 1f. Gość opowiedział nam jak to jest żyć zgodnie ze swoimi pasjami i zainteresowaniami. Mówił, czym może zajmować się historyk, ile radości i wzruszeń może dawać kontakt z żyjącymi jeszcze świadkami wielkiej historii: uratowanymi z obozu koncentracyjnego, powstania warszawskiego czy rzezi Polaków na kresach wschodnich. Były też zdjęcia z miejsc wyjątkowych, np. z Huty Pieniackiej, miejscowości koło Lwowa której nie ma, tam 28 lutego 1944 roku była przeprowadzona akcji pacyfikacyjna polskiej ludności cywilnej, w wyniku której śmierć poniosło 850 osób. Uratowało się tylko 160 Polaków. Postawiony tam pomnik ktoś ostatnio zniszczył. Ale i w tym roku za kilka dni Pan Leszek pojedzie tam z delegacją złożyć kwiaty. Na zakończenie spotkania były oczywiście pytania od uczniów, a potem jeszcze indywidualne rozmowy. Otrzymane od nas kwiaty nasz gość złożył wieczorem przy areszcie śledczym na ul. Rakowieckiej - 8 lutego to rocznica śmierci mjr Z. Szendzielarza „Łupaszki”.

  Jadwiga Cuper  8 lutego w Tygodniu Kultury naszym gościem był Pan Robert Gałązkowski, założyciel i dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oarz dwaj ratownicy medyczni.
  Na spotkaniu z młodzieżą Pan dyrektor zaprezentował historię ratownictwa lotniczego w Polsce, przedstawił cele i zadania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz sprzęt jakim obecnie dysponują bazy HEMS (ang. Helicopter Emergency Medical Service)
  Po spotkaniu z Panem Gałązkowskim, uczniowie klas 2b i 3b odbyły szkolenie z pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, które prowadziło dwóch ratowników medycznych pracujących w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.
  - w czwartek 9 lutego 2017

  GościeOdpowiedzialniWidzowie
  8.00
  Krzysztof Machocki

  dziennikarz, rzecznik Stowarzyszenia Wikimedia Polska
  prof. Maciej Turkiewicz
  KLASY
  1, 2
  3F
  sala gimnastyczna
  9.45
  dr Adam Bodnar

  Rzecznik Praw Obywatelskich, prawnik, nauczyciel akademicki, działacz na rzecz praw człowieka
  prof. Renata GraczkowskaKLASY
  1, 2
  3C 3E 3F
  sala gimnastyczna
  11.00
  Tadeusz Krzysztof Knyziak

  poeta publikujący wiersze pod pseudonimem Coobus
  prof. Monika Koziołsala 58
  KLASA 1F
  11.00
  Zofia Zborowska

  aktorka
  prof. Monika Szczęch
  KLASY
  1, 2
  sala gimnastyczna
  13.00
  Urszula Somow

  dietetyk sportowy
  prof. Dorota Chaczyńska
  KLASY
  1, 2
  sala gimnastyczna


  Relacje:

  Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich
  W czwartek 9 lutego odwiedził nas pan Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich. Spotkanie prowadzili Ewa Trzcińska z klasy 3 E i Szymon Radziuk z klasy 2 F. Natomiast wsparciem merytorycznym i technicznym zajęła się Ada Górczyńska również z klasy 3 E. Pytania dotyczyły między innymi obowiązków jakie nakłada na Rzecznika Konstytucja RP, skarg jakie trafiają do biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz podejmowanych interwencji.
  Spotkanie było okazją do poznania mechanizmu działania niezwykle ważnej instytucji jaką jest Rzecznik Praw Obywatelskich a rozmowa z Panem Adamem Bodnarem bardzo cennym doświadczeniem.
  Poniżej link ze strony RPO ze spotkania w naszej szkole:
  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/wizyta-rpo-w-liceum-im-antoniego-dobiszewskiego-w-warszawie

  R.Graczkowska  Jednym z gości czwartkowych spotkań w tegorocznym Tygodniu Kultury w Dobiszu była Zofia Zborowska - aktorka, postać niezwykle barwna i charyzmatyczna.  Wraz z Zosią przybyła także jej suczka Wiesława. Spotkanie było bardzo ciekawe, pełne uśmiechu oraz pozytywnej energii. Zosia przybliżyła nam jak wygląda jej życie, pasje oraz poglądy na świat. Publiczność żywo reagowała na opowieści sympatycznej aktorki. Patronem spotkania była prof. Monika Szczęch, a wywiad przygotowały i poprowadziły Joanna Stawczyk z klasy 2B oraz Klaudia Białek z klasy 1E.  W czwartek 9 lutego gościliśmy w Dobiszu Urszulę Somow- dietetyka sportowego. Spotkanie przygotowały i prowadziły Paulina Mijal i Klaudia Paduch z II B. Było ono mocno energetyczne , pełne cennych wskazówek i dobrych rad dotyczących odżywiania. Mam nadzieję, że dla wszystkich uczestników będzie inspiracją aby zdrowie identyfikować z tym co znajduje się na naszym talerzu. Dziękuję Uli Somow, Paulinie i Klaudii:
  Dorota Chaczyńska
  Czwarty dzień Tygodnia Qltury (czwartek 9.02) rozpoczął się od spotkania młodzieży z panem Krzysztofem Machockim – rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Wikimedia Polska.
  Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji nt. najpopularniejszej (najprawdopodobniej) wśród młodych użytkowników strony internetowej – Wikipedii. Pan Machocki zachęcał nas do włączenia się w tworzenia Wikipedii i jej „siostrzanych” projektów, m.in. Wikisłownik, Wikicytaty czy Wikipodróże.

  Maciej Turkiewicz  - w piątek 10 lutego 2017

  8.00 – 10.30
  Sesje popularnonaukowe

  klasy 2 dla klas 1 (według grafiku)
  Klasy 1, 2
  9.00
  dr Maciej Raś

  politolog, wykładowca akademicki UW
  Prof. Maciej Turkiewicz
  klasy 3C 3E 3F
  11.00
  Koncert „MAM TALENT”
  Wszystkie klasy


  Temat sesjiSalaOpiekunowie projektu
  KLASA 2A
  dla
  KLASY 1A
  „Złota liczba”.71prof. B. Szatyłowicz
  prof. A. Kaptur
  KLASA 2B
  dla
  KLASY 1B
  Spotkanie z kardiochirurgią.
  72prof. D. Chaczyńska
  prof. M. Szczęch
  KLASA 2C
  dla
  KLASY 1C
  Zjawiska ekstremalne.57prof. A. Wasik
  prof. A. Mandecka
  KLASA 2D
  dla
  KLASY 1D
  Zagrożenia chorobowe świata.76prof. B. Kozakowska
  prof. K. Rukujżo
  KLASA 2E
  dla
  KLASY 1E
  „Panta rhei” – projekt interdyscyplinarny.84prof. A. Nagajek
  prof. K. Gołaszewski
  KLASA 2F
  dla
  KLASY 1F
  Sesja obrad Sejmu.75prof. B. Kądziela
  prof. J. Cuper


  Relacje:

  Dobiszowy Mam Talent
  W ostatnim dniu Tygodnia Kultury zgodnie z naszą tradycją odbył się konkurs Mam Talent.
  A talentów u nas nie brakuje ...
  W tym roku w konkursie wzięło udział aż 12 uczestników:
  Bartek Zbierada - I E- jako pokazujący różne sztuczki,
  Janek Kozanecki II F- kwartet smyczkowy wraz ze znajomymi ze szkoły muzycznej
  /poza konkursem/,
  Zuzia Felczak -II D- tresura psów,
  Ania Mizińska - II D-gra na pianinie i śpiew,
  Wiktoria Słowik -II B- śpiew ludowy,
  Natalia Sobczak -III E- śpiew z koleżanką spoza szkoły,
  Magdalena Banaszkiewicz- śpiew " Evanescence My Immortal",
  zespół Perełki czyli panowie z klasy III C- śpiew disco polo,
  Patryk Łukowicz z klasy II F i Asia Kagan z II A-gra na pianinie i śpiew,
  Konrad Wójcik I D- śpiew,
  Oskar Czernik i Piotr Turczyn z klasy II A oraz Marcin Niezabistowski z II B - rap,
  Julka Tyszka- IB- taniec,
  Emilia Soroka -IB- taniec z koleżanką spoza szkoły.

  Po zakończonych występach odbyło się głosowanie w wyniku którego nagrody otrzymali:
  I miejsce Zuzia Felczak - pieski podbiły nasze serca
  II miejsce Bartek Zbierada- intrygujący magik
  III miejsce Konrad Wójcik - za wykonanie piosenki Krzysztofa Krawczyka ”Chciałem być”

  Nagrodę publiczności otrzymał-ponownie zespół Perełki.
  Oprócz tego jury przyznało dwie nagrody specjalne dla Julki Tyszki i Natalii Sobczak.

  Nagrody konkursowe - bony do Empiku ufundowała Rada Rodziców: DZIĘKUJEMY!!!

  Na duże brawa i wielkie słowa podziękowania zasługują wszyscy uczestnicy.
  To dzięki Wam mogliśmy wspólnie spędzić czas i wspaniale się bawić.

  ☺☺☺
  D.Chaczyńska , R. Graczkowska  Prof. nadzw. dr hab. Piotr Suwalski - był gościem klasy II i I B na sesji popularno-naukowej "Spotkanie z kardiochirurgią"
  Specjalista w dziedzinie kardiochirurgii, ceniony lekarz, laureat wielu prestiżowych nagród, muzyk-pasjonat. Dyrektor Zespołu Chirurgii Kardiologicznej Centralnego Szpitala MSW w Warszawie. Członek prestiżowej grupy Cardiovascular Nucleus, European Society of Cardiology. Spotkanie prowadziły : Zosia Półtorak, Gabrysia Cichy i Łucja Grasiak z II B. Dowiedzieliśmy się o najnowszych nieinwazyjnych metodach stosowanych w dzisiejszej kardiochirurgii, wielu ciekawych rzeczy na temat studiów medycznych oraz poruszyliśmy ważny temat transplantologii. Okazało się, że prof. Piotr Suwalski jest autorem ponad 200 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych, zaangażowanym naukowcem i oddanym pracy naukowej dydaktykiem. Swoją wielką pasję , którą jest medycyna starannie łączy z życiem rodzinnym, a w wolnych chwilach również z ogromną fascynacją muzyczną , czego wynikiem jest twórczość i występy w zespole REKORD!, współtworzonym przez światowej klasy kardiochirurgów.
  Jesteśmy dumni, pełni podziwu i bardzo szczęśliwi , że mogliśmy gościć w murach Dobisza tak cennego i wielkiego specjalistę a jednocześnie otwartego na młodych ludzi przesympatycznego człowieka.

  Dorota Chaczyńska  W ostatni dzień Tygodnia Qltury (piątek 10.02) uczniowie klasy 3C, 3 E i 3 F mogli wziąć udział w dyskusji nt. współczesnych konfliktów na świecie. Gościem specjalnym spotkania był pan
  dr Maciej Raś – pracownik naukowy Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW.
  Dominowały pytania odnoszące się do problemów na Ukrainie i bilateralnych stosunków polsko – rosyjskich, ale poruszyliśmy też kwestie Bliskiego Wschodu, czy relacji pakistańsko – indyjskich.

  Maciej Turkiewicz
           
            Jak aktywować konto
   Szukaj:
   

   

   Strony:
    Mapa strony
  Projekty uczniiów
  Archiwalne materiały
  SPORT

   
   Sieć:
    Poczta
  Netykieta
  Bezpieczeństwo


   


  4450387 Unikalnych wizyt